Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

www.neyzenim.com

Yararlı olabileceğine inandığınız web saylarını buradan paylaşabilirsiniz

www.neyzenim.com

İleti cidelimehmet » 19 Eyl 2011, 09:02

http://www.neyzenim.com

Neyzenim.com Neyzen Zeki Sözen ait olur çok donanımlı bir sitedir. İçerisinde sazı konusunda geniş bir ders bölümü bulunup bu dersler video ile desteklenmiş. Aynı zamanda derslerin yanı sıra bir nota arşivine de sahip. Ney tarihi, Ney taksimleri, Neyzenler gibi başlıkların altında geniş bilgi ve emek harcanmış birikim mevcut. Ney bakım ve yağlama bölümünde ise ney yağlama konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlar için video ile destek verilmiş.

Bu donanımın yanı sıra bu siteyi diğer sitelerden ayıran önemli özellik ise neyler fiyatlandırılmış bu gerçekten ney almak isteyen kişiler için araştırma yapan kişiler için çok büyük bir fırsat çünkü ney araştırmacısı sahibinden.com ve gittigidiyor.com gibi sitelerde bolca farklı fiyat görüp kafası karışırken ney üzerine kurulmuş bu sitede bu fiyatları görerek dahada donanımlı bir bilgi sahibi olabiliyor..
Cidelimehmet
Cmy
Kullanıcı avatarı
cidelimehmet
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: İstanbul-II (Anadolu)
Bulunduğu_ilçe: * Beykoz İlçesi
Dogum_Tarihi: 25 Oca 1988

Re: www.neyzenim.com

İleti Fakir » 19 Eyl 2011, 21:00

keske boylesi siteler NEYDERGISI ve NEYFORUM gibi sitelere link verseler.
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti neyhane » 19 Eyl 2011, 21:26

Fakir hocam bence gerek yok. Şuan Türkiyenin tek ney forum sitesiyiz.

Muhabbetle...
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

İleti Sûfiye » 19 Eyl 2011, 21:30

Bana umut oldunuz mesela.

Yine egitim alacak bir yer bulamama rağmen, yardımlarınız sayesinde Cemil hoca ile tanıştım en azından bir neyim olacak. Artık evde kendi kendime ne ypabilirsem :cry:
Sûfiye

Bulunduğu_ilçe: * Büyükçekmece İlçesi
Dogum_Tarihi: 10 Ekm 1973

İleti neyhane » 19 Eyl 2011, 21:41

Sn. sufiye,

Bir şeylere vesile olabiliyosak ne mutlu bize, yapmamız gereken ne varsa yapmaya hazırız.

Muhabbetle...
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

İleti cidelimehmet » 20 Eyl 2011, 22:29

Link konusunda site sahipleri ile birebir görüşmeye gidilebilir dönem netice itibari ile ustalara bir bölüm ayrılıp altında yorum yazılan bir bölüm değilde ana giriş sayfasında bir bölüm onların siteleride eklenerek ney arayışı konusundaki arkadaşlara gövenle ney temin edebilecekleri bir rehber bulunur aynı zamanda bu hocalarda forumun linkini sitelerinde yer verebilirler.
Cidelimehmet
Cmy
Kullanıcı avatarı
cidelimehmet
Moderatör
Moderatör

İleti Fakir » 21 Eyl 2011, 15:03

cidelimehmet yazdı:Link konusunda site sahipleri ile birebir görüşmeye gidilebilir dönem netice itibari ile ustalara bir bölüm ayrılıp altında yorum yazılan bir bölüm değilde ana giriş sayfasında bir bölüm onların siteleride eklenerek ney arayışı konusundaki arkadaşlara gövenle ney temin edebilecekleri bir rehber bulunur aynı zamanda bu hocalarda forumun linkini sitelerinde yer verebilirler.

Bu olabilir
tabii ki buna olculer koymak gerek
Mesela 10 senedir ney yapiyor olmasi gerek
Unlu neyzenlerden refans almis olmasi gibi...
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti cidelimehmet » 22 Eyl 2011, 14:55

Tabii ölçüler koymak gerek ama şimdi adam ilk defa eline kamış almış eli yatkınlık ve kendinde bulunan özelliklerle çok güzel akordu oturmuş neyler yapar onuda eklememek haksızlık olur. Ben bile beykozda kamışlar gördüm kendime ney yapmayı deneyeceğim bulabilirsem ney ölçülerine uygun bir ney kendime en az bir ney yapacağım.. Belli mi olur belki ilerde ney yaparım :D
Cidelimehmet
Cmy
Kullanıcı avatarı
cidelimehmet
Moderatör
Moderatör

İleti nEyZenDeN » 24 Eyl 2011, 09:48

cidelimehmet yazdı:Tabii ölçüler koymak gerek ama şimdi adam ilk defa eline kamış almış eli yatkınlık ve kendinde bulunan özelliklerle çok güzel akordu oturmuş neyler yapar onuda eklememek haksızlık olur. Ben bile beykozda kamışlar gördüm kendime ney yapmayı deneyeceğim bulabilirsem ney ölçülerine uygun bir ney kendime en az bir ney yapacağım.. Belli mi olur belki ilerde ney yaparım :D

bence neye gönül vermiş biri hayatında birkez de olsa ney yapımına uğraşmalı..belkide gizli kalan yeteneği ortaya çıkacak.tabi herkes yapımcı olamayacak ama aramızda yetenekliler çıkabilir
"Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun..."
Kullanıcı avatarı
nEyZenDeN
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: İzmir
Bulunduğu_ilçe: * Kemalpaşa İlçesi
Dogum_Tarihi: 11 Haz 1985

İleti tasmanian devil » 24 Eyl 2011, 19:07

ben mutlaka denemneliyim üfleme konusundaki yeteneksizliğim belki ney açma konusuna kaymıştır :roll:
Kullanıcı avatarı
tasmanian devil

WEB sayfaları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir