Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

neden?

Neyforum sitesiyele ilgili tavsiyelerinizi , şikayetlerinizi ve tebriklerinizi bekliyoruz.

neden?

İleti saidsener » 13 Tem 2011, 11:04

niyazi sayın saderettin özçimi ömer erdoğdular ,süleyman erguner veya salih bilgin ....vb.üstadlar neden bir neyzenin çalışması gereken belli başlı eserleri (segah peş. tutunda...belli başlı eserleri )bir albüm yapıp ta bizlerin istifadesine sunmuyorlar.bu nıoktada birçok sıkıntı yaşıyoruz hem tavır noktasında faydası olur hemde sağlam neyzenlerden eserleri geçmenin lezzeti çok farklı olur.. yeni bir eser geçerken kayıtları dinliyorsun ya kayıtlar çok kötü ya da farklı bir problemle karşılaşıyorsun. böyle temel eserlerden oluşan bir çalışma yapsalar bir çok kişinin istifade edeceği ve hayırt duasını alacakları bir çalışma olur.
saidsener

Re: neden?

İleti neyhane » 13 Tem 2011, 12:22

saidsener yazdı:niyazi sayın saderettin özçimi ömer erdoğdular ,süleyman erguner veya salih bilgin ....vb.üstadlar neden bir neyzenin çalışması gereken belli başlı eserleri (segah peş. tutunda...belli başlı eserleri )bir albüm yapıp ta bizlerin istifadesine sunmuyorlar.bu nıoktada birçok sıkıntı yaşıyoruz hem tavır noktasında faydası olur hemde sağlam neyzenlerden eserleri geçmenin lezzeti çok farklı olur.. yeni bir eser geçerken kayıtları dinliyorsun ya kayıtlar çok kötü ya da farklı bir problemle karşılaşıyorsun. böyle temel eserlerden oluşan bir çalışma yapsalar bir çok kişinin istifade edeceği ve hayırt duasını alacakları bir çalışma olur.

Said hocam tekrar aramıza hoşgeldiniz. Çok doğru katılıyorum size, hocalarımızdan böyle bir çalışma yapmaları çok etkileyici olur. Nasip olur ustalarımızı ziyarete gittiğimde bu durumdan bahsederim. Olumlu karşılayacaklarını düşünüyorum.

Muhabbetle....
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

İleti saidsener » 13 Tem 2011, 14:17

teşekkürler hoşbulduk :D

bazen yeni bir eser çalışırken öyle daralıyorum ki...kendi kendime bu eseri niyazi hoca veya diğer üstadlar niye geçmemiş geçtiyse bende neden yok veya ulaşılması niye bukadar zor... diye kendi kendime söylenip duruyorum.eminim benim gibi düşünen bir çok arkadaşım vardır.
saidsener

İleti tasmanian devil » 13 Tem 2011, 14:31

eveeeeet ben de aynen sizin gibi düşünüyorum :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
tasmanian devil

İleti nEyZenDeN » 13 Tem 2011, 18:27

evek haklısınız said hocam gerçekten.Böyle çalışmalar yapılsa neyzen adayları hem kimin tavrını taklit edeceklerini bulurlar ılk etapta hemde eserlerde zorlanmazlar.Üstadlara yakın olan arkadaşlarımızdan rıcamızdır üstadlarla irtibata geçmeleri inşallah
"Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun..."
Kullanıcı avatarı
nEyZenDeN
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: İzmir
Bulunduğu_ilçe: * Kemalpaşa İlçesi
Dogum_Tarihi: 11 Haz 1985

İleti neyhane » 13 Tem 2011, 18:28

Aynen öyle dediğiniz gibi karma bir ney eserleri cd si şart. ben bu durumu inşaAllah nasip olur ustalarımızla görüşebilirsem durumu ileticem.

Muhabbetle...
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

İleti Fakir » 17 Tem 2011, 03:17

Vizyon lazim bunun icin
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti saidsener » 18 Tem 2011, 12:45

konuyu sıcak tutarsak eminimn ki birileri bu işe el atacaktır.
viewtopic.php?f=35&t=1101&p=1752#p1752 temel esrler neler olmalı diye bir soru da buraya paylaştım..
saidsener

İleti a.nur » 18 Tem 2011, 15:21

katılıyorum. ihtiyacımız var . talep ediyoruzz !!!!!!!
a.nur

Yasadiginiz sehir: Konya

İleti emrea » 19 Tem 2011, 16:48

Çok güzel bir düşünce. Niyazi Hocanın bazı istediğiniz eserlerde kaydı var. Ancak Ömer Erdoğdular, Sadreddin Özçimi, Salih Bilgin olsun. bu Değerli ustalar İstediğiniz kayıtları yapmadılar. Belkide Yapmazlar. Sorduğumuzda Büyüklerimizi dinleyin diyorlar. Amma Gerekli böyle bir Kayıt.

Düşünceniz için teşekkürler. Çok güzel bir istek. nasip olurda Yararlanılır inşallah.
Okyanusda tek bir damla misali.
emrea
Moderatör
Moderatör

Sonraki

Dilek Öneri ve Şikayet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir