Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

1974 Açkısı Boynuz Başpareli KIZ MABEYN

Ney ve Musiki ile alakalı ALIM-SATIM ilanlarımızı burada verebiliriz.

1974 Açkısı Boynuz Başpareli KIZ MABEYN

İleti BalikesirNey » 19 May 2014, 10:54

Selamunaleyküm değerli forum üyeleri,

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 3503/detay

Yakın zamanda istanbul'dan 2.sahibinden satın aldığım yarım asırlık neyi,aşiran perdesinin bana ters gelmesinden dolayı satmaktayım.Aşiran perdesi sağ el üstte üfleyenler için açılmıştır.

Neyi aldığım kişi,neyi yapan kişinin bektaşi cemiyeti mensuplarından olduğunu fakat ismen bilmediğini söyledi.Başparesini özel olarak Niyazi SAYIN'a yaptırdığını söyledi ancak ben kefil değilim.Başpare boynuzdur bu konuda eminim kontrol ettim.Ancak başpareyi kendim ve ney üfleyen bir ahbabımla test ettiğimizde dudak yapımıza uygun olmadığını farkettik.İlandaki resimlerdede göreceksiniz klasik formdaki başparelerden farklıdır.Sürekli kullandığım başpareyi takınca neyin ses performansı arttı,yeni formda bir başpare yaptırmak gerekebilir.

0.02 milimetre hassasiyetinde kumpas ile ölçtüğümde birinci boğum 28 milimetre çıktı.Oldukça geniş çaplı bir kamıştır,parazvanelerin hangi malzemeden yapıldığını bilmiyorum ama diğer neylerimdeki parazvanelerden çok daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim.40 yaşında olmasına rağmen en ufak bir küf veya pas bulunmamaktadır.

İlandaki fotoğrafları incelerseniz en alt boğumda 01.02.1974,birinci boğumda ise KIZ MABEYN yazmaktadır.Bunun haricinde kamış üzerinde bir iz,rahatsız edici desen veya leke bulunmamaktadır.

Balıkesir'de yaşıyorum.Diğer illere kargolayabilirim,iletişim bilgilerim ilanda mevcuttur.Sormak istedikleriniz için bu konu altından yazarsanız sevinirim,özel mesaj kutusunda sorun yaşıyorum. Fiyat:170 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 3503/detay
En son BalikesirNey tarafından, 19 Tem 2014, 01:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
BalikesirNey

Yasadiginiz sehir: Balıkesir
Bulunduğu_ilçe:
Dogum_Tarihi: 04 Ağu 1993

Re: 1974 Açkısı Boynuz Başpareli KIZ MABEYN

İleti BalikesirNey » 05 Haz 2014, 22:08

Satış devam etmektedir, sol el üstte olacak şekilde dengi bir şah veya mansur ile takas düşünebilirim.Bu neyin aşiran perdesi sağ el üstte olacak şekildedir tekrar belirtmem de fayda var.

CEP NO 05053437494
BalikesirNey

Yasadiginiz sehir: Balıkesir
Bulunduğu_ilçe:
Dogum_Tarihi: 04 Ağu 1993

Re: 1974 Açkısı Boynuz Başpareli KIZ MABEYN

İleti neyney44 » 19 Tem 2014, 10:46

Satılmadıysa ulaşır mısınız?
neyney44

Yasadiginiz sehir: Ankara
Bulunduğu_ilçe: BOLU İLİ VE İLÇELERİ
Dogum_Tarihi: 04 Nis 1981