Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Süper baba süper yağlama tankı:)

NEY bakımı ve saklanması ile igili konularımızı bu bölümde paylaşalım.

Yetkili: emrea

Re: Süper baba süper yağlama tankı:)

İleti Fakir » 14 Ağu 2011, 11:25

ilker yazdı:hiç bir şey gerek yok en uzun neyinizin ölçülerinde camcıya gidin camdan bir akvaryum yaptırın hepsi bu hem bir çok neyi aynı anda yağlayabilirsiniz pimaşta olunca mesela süpürde yi koysan yağ ilave etmek zorunda kalıyorsun mansuru koysan yağı boşaltıyorsun ben en güzeli bgöyle yaptım yakında fotoda eklerim hem neylerin hem yağ akvaryumunun görünce daha net anlarsınız

Oncelikle Pimasta Neyin boyutuna gore yag ekleyip cikartma olmuyor. mansura gore ekliyorum digerleri icin zaten o yag fazlasiyla yetiyor ve NEYi koydugunuzda cokmedigi yuzdugu icin kucuk neyler yuzeye cikiyor ve hic sorun olmuyor.

Diger konu ise Akvaryum cok yer kaplar. arti temizligi de sorun olabilir diye dusunuyorum zira acik alani cok daha fazla olacak. PIMAS boruda 5-6 cm lik bir acik olan olurken sadece ki onu bi kapakla isiniz bittiginde hemen tikiyorsunuz, akvaryumda onun uzerin ortu de sorun.
En onemlisi ise o kadar yaga hic gerek yok. 1.5 LT COTANAK findik yagi (migroslarda var) fazlasiyla Mansur icin yapilmis bir Timasa yetiyor ve 3 senedir kullaniyorum hic sorun yok.
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti tasmanian devil » 14 Ağu 2011, 15:30

Mehmet ÇAKAR yazdı:bir kac neyı olan bır neyzen ıcın bu ıs masraflıdır arkadaslar 200 mm yagı bır bardaga koyup neylerınız alt kısmını yagın ıcıne koyup neyın butun delıklerını kapatıp baspareden yagı yukarı cekın ve sonra delıklerı acmadan yagı bırakın ve yag tekrara bardaga bosalsın sonra neyınızı ters (baspare asagı gelecek sekılde) asarak 12 saat bekletin sonra dısını bır pecete ıle silerek ufleyebılırısnız

Hocam sizin anlattığınız şekilde bana daha zor oluyor. perdeleri tam kapatamayıp yağı yere döktüğüm çok oldu. Bence birden fazla neyi olan biri için tankla yağlamak çok daha kolay oluyor Yağa batırıp çıkarıyorsunuz sonra bırakın kendi kendine kurusun. Benim üç neyim var ve hepsini aynı anda yağlıyorum. Şimdiye kadar bi sorun yaşamadım ;)
Kullanıcı avatarı
tasmanian devil

İleti USKUDARLI » 15 Ağu 2011, 08:54

tasmanian devil yazdı:insanları denemek gibi bir niyetim yok öncelikle onu belirteyim. Dalga falan da geçmiyorum. Bu gerçekten yaşadığım bir olay. İlker hocam sizin de tankınızın resmini görmeyi çok isterim.
Ne zamandır resim eklemek istiyordum kısmet bugüneymiş..

Sayın Tazmanyalı lafım size değil siz çözümünüzü bulmuşsunuz tebrik ederim.
Benim lafım bunu bu kadar sıkıntı yapıp çözüm bulamayan yada bulunan 10 Tl lik çözümleri yaaa çok maliyetli diyen arkadaşlara.

Arkadaşlar 150tl ile .....Tl arasında neylere kalıcı olan bu çözümler neyinizi korumaya hemde sizin işinizi kolaylaştırmaya yönelik.

Bu arada hem dekoratif hemde pratik ama 20-30 tl arasında bir çözüm isterseniz Fil ayak vazolardan alın biraz fazla yap alır ama şıktır.
USKUDARLI

Yasadiginiz sehir: İstanbul-II (Anadolu)
Bulunduğu_ilçe: * Üsküdar İlçesi
Dogum_Tarihi: 01 Oca 1980

İleti cidelimehmet » 08 Eyl 2011, 08:35

Ben kamil abiden bir yağlama tankı almıştım saolsun orada yaptı hemen çokta güzel oldu fındık yağını doldurdum biraza gül yağı geçinip gidiyoruz.
Cidelimehmet
Cmy
Kullanıcı avatarı
cidelimehmet
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: İstanbul-II (Anadolu)
Bulunduğu_ilçe: * Beykoz İlçesi
Dogum_Tarihi: 25 Oca 1988

İleti tasmanian devil » 14 May 2013, 11:59

Size babamla yaşadığımız küçük bir maceradan(?) daha söz etmek istiyorum:)
uzun süre arka odada ney üflemeye çalışıp sonra elimde neyle salona girince babam özenmiş olacak ki, 'Versene bir' deyiverdi.. neyim kıymetlidir benim öyle her ele vermem ama babam da hayatımın tek erkeği şimdi isteği geri çevrilmez. babam aldı eline neyimi bir iki ses çıkarmaya çalıştı biraz zorlayınca vazgeçti ama hala içinde bir şeyler yapma isteği vardı. gözlerindeki bakıştan anında yakaladım.
sonra sağına baktı soluna baktı 'bu ney bayağı kirlenmiş' dedi. haklıydı aslında ne zamandır yağlamamıştım. 'evet ya yağlayayım ben bunu' dedim ama babam kirin yağla temizlenemeyecek kadar fazla olduğu konusunda beni ikna etti. ee sonuçta yağ yani bu çamaşır suyu da değil ki güzelce temizlesin:) nasıl oldu bilmiyorum ama birden buna inanmaya başladım:)
'ee' dedim 'nasıl temizleyebiliriz ki'. 'Kolay' dedi babam. planı şuydu içine narin bir bez parçası tıkacaktı. birden aklım başıma geldi 'hayır baba bunun ses kutusu var dedim. öyle ya o boğumdan hangi bez olursa olsun zedelemeden geçmez. hatta ordan bir bezin geçmesi imkansiz. neyse ki süper babam ona da bir çözüm buluverdi:) bezin iki tarafına ip bağlayıp, soktuğumuz taraftan iple geri çekecektik. o an içimden babamı dünyanın en zeki insanı ilan ettim.
başvuru merkezi bu defa annemin kıyafet dolabıydı. neyse ki babam insaflı çıktı da eski elbiselerinden birine göz koydu. babamın dediğine göre yıllardır giymiyormuş bu gömleği aslını bilmem :mrgreen:
operasyon başladı masa lambasının ışığı altında bez yavaşca neyimden içeri doğru süzülmeye başladı. 'bak tertemiz oldu' dedi babam. bense çıkacak bezi bekliyordum üzerindeki sizyahlıktan anlayacaktım çünkü ne kadar temizlediğini, çünkü ben babam kadar süper değilim öyle bir bakışta anlayamadım ne kadar temizlediğini:)
bezi geri çıkarmaya başlayıp artık operasyonu bitirecektik ki korktuğum başıma geldi annemin giyilmemekten eskiyen(?) gömleği yırtılıp ipten ayrıldı :o babamı hayatımda ilk defa korkarken gördüm :? :mrgreen: tabi benim halim malum iki gözümden akan yaş neyimi yıkamaya yeter :cry:
babam bir panikle içeri koştu klasik zor durum tepkisidir onun gülme tuttu. ben ağlıyorum babam gülüyor, annem içeri girdi ilk gördüğü şey ne ney ne benim gözyaşlarım ne de babamın gülüşüydü tabi o da kendi gömleğinin derdine düştü :lol:
neyse size son durumdan haber vereyim:) babam ucunu büktüğü narin bir telle bezi içinden çıkarmayı başardı. babam mutlu. neyimin içini göremediğim için zararı göremiyorum o yüzden rahatım. annem yine macerada kurban gittiği için üzgün. bir de 'bak neyim yanmaya başladı' diye herkese övünerek gösterdiğim siyah lekeler bezde kalmış :cry:
Kullanıcı avatarı
tasmanian devil

İleti hakanaltintas » 14 May 2013, 14:14

Arkadaşlar bu da benim neyler için yaptırdığım bir tank.Alt Bölümünde hazne var süzülen yağlar tekrar tank içerisine dahil edilebiliyor. Neyden süzülen yağlar filtreli delikten geçiyor ve aşağıdaki haznede toplanıyor .Hazne kapaklı ve kulplu vaziyette yapısal olarak olarak da çekmece şeklinde.
Eklentiler
tank.jpg
tank.jpg (150.66 KiB) 8541 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
hakanaltintas

Yasadiginiz sehir: Balıkesir
Bulunduğu_ilçe: BALIKESİR İLİ VE İLÇELERİ
Dogum_Tarihi: 25 Ağu 1986

İleti neyhane » 14 May 2013, 15:31

Paylaşım için teşekkürler gayet hoş bir yağlama tankı olmuş.

Muhabbetle...
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

İleti hasanayrilmis » 14 May 2013, 17:59

tasmanian devil yazdı:Size babamla yaşadığımız küçük bir maceradan(?) daha söz etmek istiyorum:)
uzun süre arka odada ney üflemeye çalışıp sonra elimde neyle salona girince babam özenmiş olacak ki, 'Versene bir' deyiverdi.. neyim kıymetlidir benim öyle her ele vermem ama babam da hayatımın tek erkeği şimdi isteği geri çevrilmez. babam aldı eline neyimi bir iki ses çıkarmaya çalıştı biraz zorlayınca vazgeçti ama hala içinde bir şeyler yapma isteği vardı. gözlerindeki bakıştan anında yakaladım.
sonra sağına baktı soluna baktı 'bu ney bayağı kirlenmiş' dedi. haklıydı aslında ne zamandır yağlamamıştım. 'evet ya yağlayayım ben bunu' dedim ama babam kirin yağla temizlenemeyecek kadar fazla olduğu konusunda beni ikna etti. ee sonuçta yağ yani bu çamaşır suyu da değil ki güzelce temizlesin:) nasıl oldu bilmiyorum ama birden buna inanmaya başladım:)
'ee' dedim 'nasıl temizleyebiliriz ki'. 'Kolay' dedi babam. planı şuydu içine narin bir bez parçası tıkacaktı. birden aklım başıma geldi 'hayır baba bunun ses kutusu var dedim. öyle ya o boğumdan hangi bez olursa olsun zedelemeden geçmez. hatta ordan bir bezin geçmesi imkansiz. neyse ki süper babam ona da bir çözüm buluverdi:) bezin iki tarafına ip bağlayıp, soktuğumuz taraftan iple geri çekecektik. o an içimden babamı dünyanın en zeki insanı ilan ettim.
başvuru merkezi bu defa annemin kıyafet dolabıydı. neyse ki babam insaflı çıktı da eski elbiselerinden birine göz koydu. babamın dediğine göre yıllardır giymiyormuş bu gömleği aslını bilmem :mrgreen:
operasyon başladı masa lambasının ışığı altında bez yavaşca neyimden içeri doğru süzülmeye başladı. 'bak tertemiz oldu' dedi babam. bense çıkacak bezi bekliyordum üzerindeki sizyahlıktan anlayacaktım çünkü ne kadar temizlediğini, çünkü ben babam kadar süper değilim öyle bir bakışta anlayamadım ne kadar temizlediğini:)
bezi geri çıkarmaya başlayıp artık operasyonu bitirecektik ki korktuğum başıma geldi annemin giyilmemekten eskiyen(?) gömleği yırtılıp ipten ayrıldı :o babamı hayatımda ilk defa korkarken gördüm :? :mrgreen: tabi benim halim malum iki gözümden akan yaş neyimi yıkamaya yeter :cry:
babam bir panikle içeri koştu klasik zor durum tepkisidir onun gülme tuttu. ben ağlıyorum babam gülüyor, annem içeri girdi ilk gördüğü şey ne ney ne benim gözyaşlarım ne de babamın gülüşüydü tabi o da kendi gömleğinin derdine düştü :lol:
neyse size son durumdan haber vereyim:) babam ucunu büktüğü narin bir telle bezi içinden çıkarmayı başardı. babam mutlu. neyimin içini göremediğim için zararı göremiyorum o yüzden rahatım. annem yine macerada kurban gittiği için üzgün. bir de 'bak neyim yanmaya başladı' diye herkese övünerek gösterdiğim siyah lekeler bezde kalmış :cry:

Ellerinize sağlık. Güzel bir anı olmuş...
Hasan AYRILMIŞ
Kullanıcı avatarı
hasanayrilmis
Rize Sorumlusu
Rize Sorumlusu

Yasadiginiz sehir: Rize
Bulunduğu_ilçe: * Pazar İlçesi
Dogum_Tarihi: 15 Tem 1983

İleti hasanayrilmis » 14 May 2013, 18:01

hakanaltintas yazdı:Arkadaşlar bu da benim neyler için yaptırdığım bir tank.Alt Bölümünde hazne var süzülen yağlar tekrar tank içerisine dahil edilebiliyor. Neyden süzülen yağlar filtreli delikten geçiyor ve aşağıdaki haznede toplanıyor .Hazne kapaklı ve kulplu vaziyette yapısal olarak olarak da çekmece şeklinde.

Güzel bir yağlama tankı. Ben de de camcıya akvaryum şeklinde 90x8x5 ölçülerinde bir tank yaptırdım. Temizliği de kolay oluyor. Paylaşım için teşekkürler...
Hasan AYRILMIŞ
Kullanıcı avatarı
hasanayrilmis
Rize Sorumlusu
Rize Sorumlusu

Yasadiginiz sehir: Rize
Bulunduğu_ilçe: * Pazar İlçesi
Dogum_Tarihi: 15 Tem 1983

Önceki

NEY bakımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir