Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

ney üfleyebiliyorum fakat

Ney sazı ile ilgili olan notalarımızı burada bulabiliriz.

ney üfleyebiliyorum fakat

İleti elffnp » 02 Nis 2015, 19:54

Öncelikle merhaba. 4 seneye yakındır ney üflüyorum fakat nota konusunda çok sıkıntım var.Ney notalarinin yerlerini de biliyorum. Örneğin aşağıdaki parça olsun ben bını gördüğümde çalamıyorum mesela nakarat kısmında aynı yerde üst üste notalar var nasıl yapacağımı bilmiyorum ya da bir nota gördüğümde yerlerini bilsem de neyse üfleyince sesler uyuşmuyor sanki internetten nota öğrenmeye çalıştım ama hepsi bildiğim şeyler dışarıdan kurs almak gibi bir şansım da yok ne yapmalıyım sırf bu nota konusu yuzunden neyle arama öesafe girdi
Eklentiler
image.jpg
image.jpg (44.66 KiB) 2010 defa görüntülendi
elffnp

Yasadiginiz sehir: İstanbul-II (Anadolu)
Bulunduğu_ilçe: * Pendik İlçesi
Dogum_Tarihi: 24 Ağu 1998

Re: ney üfleyebiliyorum fakat

İleti silvanus » 22 Nis 2015, 10:35

Merhaba,
Öncelikle bu üst üste binmiş notalardan bahsedeyim, bildiğim kadarıyla piyano, gitar gibi müzik aletlerinde aynı anda birden çok nota seslendirilebiliyor. Yani paylaştığınız notalar, bu aletler için düzenlenmiş eserlerin notaları olabilir. Zaten dikkat ederseniz nakarat bölümü ile ilk satıdaki notalar birbirinin aynısı (üst üste binmesi dışında)

Aynı anlattığınız şekilde yeni bir eser gördüğümde ilk üflemede melodiyi tutturamıyorum ama parçanın herhangi bir müzik aletiyle çalınmış ezgisini dinlediğimde biraz daha notalar oturmuş oluyor. Bir de mümkün olduğunca üflediğiniz eserleri kayda alın, forumda ya da üstadlarla paylaşın, yorumları mutlaka yararlı olacaktır. Tabi ki eleştirilmeyi kabullenmek önemli. :lol:
silvanus

Yasadiginiz sehir: Ankara
Bulunduğu_ilçe: * Çankaya İlçesi
Dogum_Tarihi: 01 Oca 1984

Ney ve Notalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir