Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Nota altına yazma

Cevabını bulamadığınız sorularınızı burada paylaşalım.

Yetkili: emrea

Nota altına yazma

İleti ibrahimsarikaya41 » 05 Ekm 2014, 19:01

İyi günler arkadaşlar,
Ben nota kağıdında notaların altına tek tek notanın adını yazıyorum. Yazmadan üfleyemiyorum pratik olarak. Bunu ortadan kaldırmak için herhangi bir öneriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Tşekkürler.
ibrahimsarikaya41

Yasadiginiz sehir: Bitlis
Bulunduğu_ilçe: * Tatvan İlçesi
Dogum_Tarihi: 13 Ağu 1989

Re: Nota altına yazma

İleti Sinan Duru » 11 Ekm 2014, 06:40

Merhabalar,

Notaların altına nota isimlerini yazmak insanı tembelleştirir ve son derece sakıncalıdır diye düşünüyorum. Bu durumdan kesinlikle kaçınmalıyız.

Öncelikle notaların yerlerini öğrenmek için şöyle bir çalışma yapılabilir. Elinize bir müzik defterinin boş bir kağıdını alın; porte üzerinde rastgele yuvarlaklar (notada kullanılan elips de olabilir zaman kaygısı olmadığı için şeklin çok önemi yok) koyarak bunun hangi nota olduğunu bulmaya çalışın. Defterin sonuna doğru geldiğinizde artık notaları daha çabuk bildiğinizi fark edeceksinizdir.

Bununla birlikte herhangi bir eser geçmeden önce bona yapmamız kesinlikle gereklidir. Zamanla nota okumamız daha da gelişecektir; ancak tabi ki çok çalışmamız gerekiyor.

Muhabbetle.
Sinan Duru

Re: Nota altına yazma

İleti ibrahimsarikaya41 » 11 Ekm 2014, 15:37

Teşekkürler Sinan,
O şekilde uygulamaya çalışıcam. Aslında notaları biliyorum ama pratikliğe bu şekilde ulaşabilirim inş. :)
ibrahimsarikaya41

Yasadiginiz sehir: Bitlis
Bulunduğu_ilçe: * Tatvan İlçesi
Dogum_Tarihi: 13 Ağu 1989

NEY sazı ve SORULARINIZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir