Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Osman Kenarda

Neyzenlerimizin kisa ozgecmisleri ve irtibat bilgileri

Yetkili: LynXMaSTeR

Osman Kenarda

İleti neyhane » 06 Eyl 2011, 22:12

osman kenarda.jpg
osman kenarda.jpg (28.42 KiB) 5338 defa görüntülendi
1961 Bursa doğumlu, tahsilini Bursa'da tamamladı, 1990 yılında merhum Neyzen Ahmet Aktuğ'dan ilk ney meşklerine başladı.
1993 yılında Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuarını kazandı. Ney sazından 1997 yılında mezun oldu.Ayrıca 1998 yılında tanbur
sazı ile tanışıp , tanbur sazı icrası ile ilgili dersler aldı ve Bursa'da bir çok musıki derneği ve musıki cemiyetinin konserlerine
katıldı.Ney yapımcısı Hamdi Delil hocasından , ney yapımını öğrendi.Kutbi Nayi Niyazi Sayın hocadan ney yapımı ile ilgili teknik bilgiler
aldı. 10 senedir Profesyonel şekilde Bursa-yıldırım'daki Atölyesinde ney yapmaya devam etmektedir.
2009-2010 yıllarında İznik Belediyesinde ,2010-2011 yıllarında Osmangazi Belediyesinde Ney Kursu Eğitmenliği yaptı.2011 yılında Trakya Üniversitesinde Ney sazı yapımı ile ilgili Öğretim
görevlilerine ve Öğrencilere ders verdi.Halen Musıki derneklerinde ve topluluklarda Ney ve Tanbur icralarında bulunup , Ney Üretmeye devam etmektedir.

Ayrıca 1995 yılında hocası Ömer Yıldız'la ebru meşklerine başladı ve 1996 yılında ebru icazetini aldı. Aynı yıl Bursa'da hocasıyla birlikte ilk sergisini
açtı. Ömer yıldız vesilesiyle 200 yılında Fuat Başar'la tanıştı ve 2003 yılında Fuat Başar'dan ebru icazeti aldı. Aynı yıl TC Kültür Bakanlığı'nın açtığı
ebru kurslarında ebru öğretti. Yurt içinde 13 sergi açtı.Halen Bursa'da Ebru sanatını icra ediyor.
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

Re: Osman Kenarda

İleti Lâl » 07 Eyl 2011, 00:31

ney almayı düşünüyorum, bu yüzden kendisini de ziyaret etmeyi plânlıyorum. kendisinin neyleri gerçekten çok süslü

Resim

çok etkilenmiştim ilk gördüğümde.
vesselâm...
Kullanıcı avatarı
Lâl

Yasadiginiz sehir: Bursa
Bulunduğu_ilçe: * Orhangazi İlçesi
Dogum_Tarihi: 12 Şub 1995

İleti cidelimehmet » 08 Eyl 2011, 07:53

Parazvaneler ve alttaki işlemeler çok güzel bayıldım ama tel sargı çok çok kötü tel sargı değilde iplik sargı gibi boğumlar kazından yapılmış.
Cidelimehmet
Cmy
Kullanıcı avatarı
cidelimehmet
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: İstanbul-II (Anadolu)
Bulunduğu_ilçe: * Beykoz İlçesi
Dogum_Tarihi: 25 Oca 1988

İleti tasmanian devil » 16 Eyl 2011, 21:52

ilk gördüğümde bakakaldım mükemmellermiş gerçekten :o
Kullanıcı avatarı
tasmanian devil

Neyzenler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir