Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Ney'de ilerleme...

Kendinizi burada tanitabilirsiniz.

Yetkili: emrea, LynXMaSTeR, Selanikli

Ney'de ilerleme...

İleti Neva » 04 Mar 2013, 20:43

Bir buçuk yıl önce Ney aldım.Aldığım zamanlar İnternet üzerinden Ney notalarının bir kısmını öğrendim.Sonra bir yıl ara verdim.Şimdiler de tekrar Neyimi elime aldım.Şuan da Salat-ı Ümmiye'yi iyi kötü üfleyebiliyorum ama nota seslerine aşinalığım yok. Tiz ses vs. arayım yok.Ney kursu imkanım sınırlı dolayısı ile İnternet üzerinden kendimi ilerletme şansım olabilir mi?Tecrübelerinizden istifade etmek ümidi ile...
Neva

Yasadiginiz sehir: Tekirdağ
Bulunduğu_ilçe: * Çerkezköy İlçesi
Dogum_Tarihi: 26 Haz 1981

Re: Ney'de ilerleme...

İleti güzeran » 22 Mar 2013, 22:04

Neva yazdı:Bir buçuk yıl önce Ney aldım.Aldığım zamanlar İnternet üzerinden Ney notalarının bir kısmını öğrendim.Sonra bir yıl ara verdim.Şimdiler de tekrar Neyimi elime aldım.Şuan da Salat-ı Ümmiye'yi iyi kötü üfleyebiliyorum ama nota seslerine aşinalığım yok. Tiz ses vs. arayım yok.Ney kursu imkanım sınırlı dolayısı ile İnternet üzerinden kendimi ilerletme şansım olabilir mi?Tecrübelerinizden istifade etmek ümidi ile...

Meşk denen bir kavram var geleneğimizde, bu işi bilen birisinden öğrenmeniz gerek normal şartlar altında...Doğrudan video ile ilerletmeniz zor olacaktır...Kurs alma imkanınız hiç yoksa, internetten bulduğunuz videoların sizin neyinizle aynı akortta olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim...Yani neyiniz kız akort ise, mansur akort ile icra edilmiş esere eşlik etmeye çalışmanız sizin ümitsizliğe düşmenize sebep olabilir :) Bir de muhtemelen internette nota da arıyorsunuzdur sevdiğiniz ilahilerden ya da eserlerden...Bir güftenin farklı makamlarda besteleri olabiliyor, nota ararken de forum üzerinden tecrübeli arkadaşlara danışırsanız zaman ve emek kaybından kurtulacaksınızdır...

Bu süre içerisinde bu sayfa http://neyzenahmetkaya.com/goruntulu_ca ... etveli.asp sesleri tanımanız ve doğru basmanıza yardımcı olacaktır.
güzeran
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: Kocaeli
Bulunduğu_ilçe: * İzmit İlçesi
Dogum_Tarihi: 01 Oca 1985

Re: Ney'de ilerleme...

İleti hasanayrilmis » 17 Nis 2013, 11:07

Eğer bir hoca bulabilirseniz sizin için iyi olur. Bulamazsanız da benim gibi kendi kendinize daha fazla emek harcayarak devam edebilirsiniz...
Hasan AYRILMIŞ
Kullanıcı avatarı
hasanayrilmis
Rize Sorumlusu
Rize Sorumlusu

Yasadiginiz sehir: Rize
Bulunduğu_ilçe: * Pazar İlçesi
Dogum_Tarihi: 15 Tem 1983

Yeni başlayan Neyzen Adaylarımız

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir