Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Bir hevesle Merhaba :)

Kendinizi burada tanitabilirsiniz.

Yetkili: emrea, LynXMaSTeR, Selanikli

Re: Bir hevesle Merhaba :)

İleti mkeles84 » 10 Şub 2014, 22:43

.
En son mkeles84 tarafından, 22 Eyl 2014, 16:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
mkeles84

Yasadiginiz sehir: Kayseri
Bulunduğu_ilçe: * Talas İlçesi
Dogum_Tarihi: 01 Oca 1942

İleti ysnk65 » 05 Nis 2014, 13:31

selamunlaeykum kardes masallah tam ilerlerken birakmissin hayrola? devamini bekliyoruz :)
ysnk65

Yasadiginiz sehir: Konya
Bulunduğu_ilçe: * Çeltik İlçesi
Dogum_Tarihi: 10 Kas 1991

İleti mkeles84 » 07 Nis 2014, 16:40

.
En son mkeles84 tarafından, 22 Eyl 2014, 16:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
mkeles84

İleti mkeles84 » 18 Nis 2014, 19:04

.
En son mkeles84 tarafından, 22 Eyl 2014, 16:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
mkeles84

İleti BalikesirNey » 19 Nis 2014, 13:29

mkeles84 yazdı:Tekrar Merhaba,
Yaklaşık 2 aylık bir aradan sonra üfleyeme devam hiç değilse az çok birşeyler öğrenmişim, onu da unutmayayım dedim :D Artık eğri-büğrü de olsa çalışmalara tekrar başladım, bir ara yağlatıp bakımını yaptırırım. Her ne kadar biraz çekinsem de tekrar neye alışmada sorun yaşamadım. Hatta daha önce paylaştığım parçaları bile notalarına bakmadan üfleyebilmeme şaşırdım doğrusu. Artık parmaklar mı kulaklar mı alışmış bilmiyorum.

Neyse geçen 3 günde (sadece işten gelir gelmez yaklaşık yarım saat) yine çok sevdiğim ve notalarından, temposundan ve kolaylık bakımından "Gönül" şarkısını üfleyeme çalıştım, tabi ki hepsini değil :)

https://soundcloud.com/mkeles84/gonul-sarki-calismasi-i

Tebrik ederim hocam kaydınızı dinledim gayet güzel.Notaları doğru üflediğinizi düşünüyorum ancak şu çalışmayı yapmanızı tavsiye ederim; notaları blok flütteki yani batı müziğindeki gibi tu tu tu diye kesik kesik ya da dura dura değilde bir bütün olarak üflemeyi deneyin.Neyin klasik ve etkileyici tavrı bu noktada ortaya çıkar yani hu veya tu şeklinde tek bir nefes vererek 2 durak noktası arasında sadece parmak açıp kapatarak notalar arasında geçiş yapmaya çalışın,nefesinizi kesmeden geçiş yapın yani.Ayrıca icranıza güzellik katacak bir başka tavsiyemde iki nota arasında geçiş yaparken çırpma(çarptırma) dediğimiz küçük ve seri parmak titreştirme hareketleri yapabilirsiniz ve bir başka süsleme tekniğide diyelim eserde rast(sol) notasından neva(re) notasına geçiş var sol-re diye geçmiyoruzda çok hızlı bir şekilde sol-la-si-do-re diye geçiyoruz (bu tekniğe batıda gliserando deniyor galiba).

Tekrar tebrik ederim,selamlar...
BalikesirNey

Yasadiginiz sehir: Balıkesir
Bulunduğu_ilçe:
Dogum_Tarihi: 04 Ağu 1993

Önceki

Yeni başlayan Neyzen Adaylarımız

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir