Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

merhaba

Kendinizi burada tanitabilirsiniz.

Yetkili: emrea, LynXMaSTeR, Selanikli

merhaba

İleti ilkerefe » 22 May 2011, 23:44

Arkadaşlar adım ilker benim çok kaliteli süpürde kız ve mansur neylerim var bunlardan süpürde ve kız mahmut usta açkısı mansur hediye

5 ay geçmesine rağmen halen istediğim verimi alamadım kendimde halen flüt gibi üflüyorum bazen başar dikici ve serkut efe hocalarımızı görüyorum onlar nasıl oluyrda sanki tabiri caizse arabeks tarzında bu eserleri icra edebiliyorlar ve ayrıca parmak hareketlerine baktığımda süsleme ve değişik teknikler kullanıyorlarfakat nedense hiç bir yerde bu teknikleri anlatan bir yere rastlamadım bende o tazr ney üfleyebilmek icralarda bulunabilmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olmabilecek arkadaşlar varmı

yeniyim yardıma ihtiyacım var
ilkerefe

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)

Re: merhaba

İleti Fakir » 23 May 2011, 14:07

Direk basar bey ile baglantiya gecebilirsin
kendisi cok metevazi ve dogustan yetenekli bir arkadas
Onun gibi ufleyen cok yok Turkiyede
sana yardimci olur eminim
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti Selanikli » 03 Tem 2011, 22:00

Şimdi dostum ilk önce kendi kendine bir sor benim tarzım hangisi diye ? ben mesela süleyman yardım'ın tarzını cok beğenirim devamlı onun albümlerini dinlerim nerde çarpma yaptığını nerde vurgu yaptığını bilirim buda bol bol süleyman hocanın parçalarını,taksimlerini dinleyerek oldu...seninde yapacağın o olsun tarzını sevdiğin kişiyi bol bol dinle ilk başlarda taklit etmeye çalıs sonra inşallah kendi tarzını oluşturursun =) bilmem anlatabildim mi
Gel dedi sultanımız.Geldik işte...
Kullanıcı avatarı
Selanikli
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: Amasya
Bulunduğu_ilçe: AMASYA İLİ VE İLÇELERİ
Dogum_Tarihi: 31 Oca 1988

İleti ilker » 22 Tem 2011, 01:18

merhaba dostlar ben ali tüfekçi hayranıyım tarzını çok beğeniyorum mesela onun neyhane kaydı var o kayıtta uyan ey gözlerim uyan ilahisini üflemeden hemen önce bir taksim üflüyor aradım taradım bunu bulamadım hatta aynı taksim kurtlar vadisinde ömer baba adlı karakterinde üflediği taksim adı nedir sanı nedir bilemiyorum varmı bilen yardımcı olursanız çok memnun olurum

ali tüfekçinin neyhane kaydındaki 10 dk 44.saniyede başladığı 12 dk 44 sn yede bitirdiği taksim nedir
ilker

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Küçükçekmece İlçesi
Dogum_Tarihi: 28 Haz 1981

İleti Fakir » 22 Tem 2011, 01:46

Taksimin adi olmaz
o anda bi rsonraki calacagi parcanin makamina gore makam skalasinda gidip gelir.
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti cidelimehmet » 04 Eyl 2011, 23:05

ilkerefe yazdı:Arkadaşlar adım ilker benim çok kaliteli süpürde kız ve mansur neylerim var bunlardan süpürde ve kız mahmut usta açkısı mansur hediye

5 ay geçmesine rağmen halen istediğim verimi alamadım kendimde halen flüt gibi üflüyorum bazen başar dikici ve serkut efe hocalarımızı görüyorum onlar nasıl oluyrda sanki tabiri caizse arabeks tarzında bu eserleri icra edebiliyorlar ve ayrıca parmak hareketlerine baktığımda süsleme ve değişik teknikler kullanıyorlarfakat nedense hiç bir yerde bu teknikleri anlatan bir yere rastlamadım bende o tazr ney üfleyebilmek icralarda bulunabilmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olmabilecek arkadaşlar varmı

yeniyim yardıma ihtiyacım var

Hocaların kayıtlarını çok fazla dinleyip hangi tavırla üflemek istiyor isek çok fazla o kayıtları dinleyip çok çok çok fazla çalışmak gerek.
Cidelimehmet
Cmy
Kullanıcı avatarı
cidelimehmet
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: İstanbul-II (Anadolu)
Bulunduğu_ilçe: * Beykoz İlçesi
Dogum_Tarihi: 25 Oca 1988

Yeni başlayan Neyzen Adaylarımız

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir