Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Tolga Karaoglan (tkaraoglan)

Bu bölümde 10 Soruda Neyforum Üyelerini tanıyoruz.

Tolga Karaoglan (tkaraoglan)

İleti neyhane » 16 Nis 2011, 23:23

10 Soruda Neyforum Üyelerimizi tanıyoruz

Bu Programa katıldığınız için Neyforum ailesi olarak size teşekkür ederiz.
Amacımız birbirimizi çok daha yakından tanımak
tolgakaraoglan.jpg
tolgakaraoglan.jpg (70.41 KiB) 1279 defa görüntülendi

-Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

KAYITLARA GÖRE 83 GERÇEKTE İSE 1982 MALATYA DOĞUMLUYUM. BABA MESLEĞİ GEREĞİ BİRKAÇ İL DEĞİŞTİRDİKTEN SONRA ÜNİVERSİTE ERTESİ İSTANBUL DİYARINA YELKEN AÇMIŞ OLDUK. İLK ÖNCE KORKMUŞTUM İSTANBULDAN. ŞİMDİ TAM DÖRT SENE OLDU VE TAM BİR İSTANBULLU GİBİ HİSSEDİYORUM KENDİMİ. BİR GÜN SARABURNUNDAN ÇAY İÇMEYE GİDERKEN ERTESİ GÜN AĞA KAPISI DARILIR DİYE KORKUYORUM. AVCILAR SAHİLİNİN TUZLADAN BU KADAR FARKLI OLMASINI DAHA ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM. HABİPLERDE KENDİ PİŞİRDİĞİMİZİ YERKEN GÜNGÖREN KÖYİÇİNDE ENFES BİR SOFRADA BULURUZ KENDİMİZİ.ŞU AN İÇİN YÜKSEK LİSANS GİBİ Bİ UĞRAŞIM VAR.İNSAN OLMAK İÇİN GAYRETİMİZ SÜRÜYOR.

Neyforum.Biz Kullanıcı İsminiz: tkaraoglan
İsim: Tolga
Soy isim: KARAOĞLAN
Doğum yeri: MALATYA
Doğum Tarihi: 15.08.1983
Bulunduğunuz Şehir: İSTANBUL
Mesleğiniz: Y.LİSANS ÖĞRENCİSİ

2-Ney ile tanışıklığınız nasıl başladı?

KÜÇÜKLÜKTEN BİRE HAYALİMDİ. ÜNİVERSİTEDE BİR PLASTİK NEYİ İLK ELE ALIŞIMLA İLK SESİ ÇIKARMAM MİLAT OLDU. ANCAK İKİ SENE SONRA BİR HOCA NEZARETNDE DİSİPLİNLİ OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLADIM.KISA BİR ASKERLİKTEN SONRA GERÇEK HOCAYI BULDUM GİBİ GELİYOR.ÇALIŞMALARA DEVAM ETMEKTEYİM

3-Ne kadar zamandır ney sazı ile ilgileniyorsunuz?

2001 YILINDAN BERİ.

4-Öğrenme aşamasında hangi metodu kullanıyorsunuz?
(ney metod kitabı, internet sayfaları, bir ney üstadı, kendi kendime)

BİR NEY ÜSTADI VE KİTAP.

5-Ney öğrenme aşamasında karşılaştığınız bir sorun oldumu? nelerdir?

ŞU ANA KADAR OLMADI.AMA DEM SESLERE ÇALIŞIYORUM.

6-Ney dışında başka enstrüman çalıyormusunuz? Hayir ise Neden başka bir saz değil de ney? Ney üflemeseydiniz hangi enstürmanı seçerdiniz?

ÖNCELİKLE HAYIR. NEY FITRATIMA EN YAKIN SAZLARDAN BİRİ. KANUNU ŞECERDİM. HATTA İMKÂN DÂHİLİNDE BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

7-Ney sizin için ne ifade ediyor? Sizce neyzen olmak nedir?

NEY: HASRET İL VUSLATIN TEMERKÜZ ETMİŞ HALİDİR. BİR ŞUUR HAREKETİNİN TEMSİLİDİR. DEMDEN TİZE KADAR FELSEEDİR. UZUN BİR KONUDUR. NEYZEN OLMAK İSE BU HAREKETİN ERİ OLMAKTIR.

8- Sizce müzik nedir?

MÜZİK İLİMDİR.

9-Tavrından etkilendiğiniz bir neyzen var mı? Üflemekten en çok keyif aldığınız eser tipi hangisidir?
(klasik eserler, enstürmantal eserler, tasavvuf müziği, günümüz müziği)

ERGÜNER AİLESİ, AKA GÜNDÜZ HOCA, DEDE EFENDİ NİYAZİ SAYIN BU NEYZENLERİ SEVİYORUM ETKİLENDİĞİMİ DE SÖYLEYEBİLİRİM. GENELDE PEŞREVLERİ, SEVİYORUM. TÜRK SANAT MÜZİĞİ İLE TASAVVUFTA GÖNLÜMÜZÜN SULTANLARINDANDIR. AMA DAHA BİR YILLIK DİSİPLİNLİ ÖĞRENCİYİM O YÜZDEN BU SORUYA CEVAP VERMEK İÇİN ERKEN.

10- Bütün bu ney sazı ile ilgilendiğiniz zaman içerisinde ne öğrendiniz? Ney size ne
kattı?

ACIKCASI NEYİN BANA NE KATTIĞI SORUSU BİRAZ NEFSİ BİR CEVAP VE KENDİNİ ANLATMAYA MEYİL OLUŞTURUYOR.BU SORU CEVAPSIZ.

Neyforum.BİZ ailesi adına Tolga Karaoglan beyefendiye tesekkür ederiz

Tesekkürler
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

10 Soruda Neyforum Üyeleri

Kimler çevrimiçi