Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Elif Yurdaer (Queen_of_Metal)

Bu bölümde 10 Soruda Neyforum Üyelerini tanıyoruz.

Elif Yurdaer (Queen_of_Metal)

İleti neyhane » 16 Nis 2011, 23:46

Lütfen formdaki gri yazıları değiştirmeyiniz, soruların altındaki mavi ok olan yere cevap verip daha sonra formu kayıt ediniz ve bize yollayınız.
İlginiz için teşekkürler
Neyforum.Biz

10 Soruda Neyforum Üyelerimizi tanıyoruz

Bu Programa katıldığınız için Neyforum ailesi olarak size teşekkür ederiz.
Amacımız birbirimizi çok daha yakından tanımak
elifyudaer.jpg
elifyudaer.jpg (84.95 KiB) 2058 defa görüntülendi

1-Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Tanımak ve Tanışmak… Yaşadıkça anlamlaşan ve tanınan…

Neyforum.Biz Kullanıcı İsminiz: Queen_of_Metal
İsim: Elif
Soy isim: YURDAER
Doğum yeri: Üsküdar-İstanbul
Doğum Tarihi: 20.11.1983
Bulunduğunuz Şehir: Gebze-Darıca
Mesleğiniz: Karışık 

2-Ney ile tanışıklığınız nasıl başladı?

Bir çok olayın harmanı ile tanıştım. İlk olarak İlhan BARUTÇU’yu tanıdım. Pentagram’ın gizli üyesidir kendisi. Çağrı müziğine yaptıkları coverda şarkı başında üfledi neyini.. ve o muhteşem sesle tanışmama vesile oldu. Diğer enstrümanlardan farklı bir his girdi içime. Evet, aşık oldum  ve sonra Mesnevi’yi okurken Mevlana’ya aşık oldum.. ve şimdi…Gel gör beni aşk neyledi… O’nun sesini duymadan uyuyamaz oldum ve onda huzuru buldum.. Gece,mumlar,tütsüler,derin yalnızlık,kitaplar ve ney…

3-Ne kadar zamandır ney sazı ile ilgileniyorsunuz?

Yaklaşık 5 yıldır dinliyorum ve bir gün üflemeye karar verdim 
Tam 1 ay önce 

4-Öğrenme aşamasında hangi metodu kullanıyorsunuz?
(ney metod kitabı, internet sayfaları, bir ney üstadı, kendi kendime)

Ney üstadım Fakih hocam. Sözünden hiç çıkmıyorum 

5-Ney öğrenme aşamasında karşılaştığınız bir sorun oldumu? nelerdir?

Çok şükür ki olmadı. İlk üflemede ses çıkartmanın verdiği gazdan mıdır nedir, iyi gidiyorum 

6-Ney dışında başka enstrüman çalıyormusunuz? Hayir ise Neden başka bir saz değil de ney? Ney üflemeseydiniz hangi enstürmanı seçerdiniz?

Müziğe 12 yaşımda aldığım ilk klasik gitarımla başladım. Gitar fazla uzun sürmedi, gözüm hep davuldaydı. 5 yıldır davul (bateri) çalıyorum. Bir çok amatör grupla çalıştım, davul çaldım, brutal vokal yaptım ancak şu an kendimleyim. Uzunca bir süre de bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum. İleriye dönük farklı projelerim var çünkü.

7-Ney sizin için ne ifade ediyor? Sizce neyzen olmak nedir?

Ney sadece bir saz değil benim için. İfade ettiğini kelimelere dökemeyecek bir şekilde yaşıyorum içimde… O’nun farklı bir ruhu var, hisli, ve konuşuyor.Meleğim,Bebeğim…
Neyzen olmak ney’e tamamıyla hakim olmak, virtüöz olmak 

8- Sizce müzik nedir?

Müzik hayatın kendi rengidir. Nasıl hayatta hüzünler ve sevinçler kardeşse müzikte öyledir. Hayatın gerçek ritmidir, gerçek melodisidir ve doğa da zaman zaman bu eşsiz senfoniyi duyumsarsınız… Müzik insanlığa verilmiş en güzel hediyedir.
Müzik yoldaştır. Müzik can.dır… ve değerini bilmek gerekir, hızlı tüketmemek gerekir ve onu iliklere kadar yaşamak hissetmek gerekir, tarz kalıp ve genelleme yapmaksızın her müziğin tadına bakmak gerekir  Renklerin harmanında sonsuzluğun gökkuşağıdır MÜZİK…

9-Tavrından etkilendiğiniz bir neyzen var mı? Üflemekten en çok keyif aldığınız eser tipi hangisidir?
(klasik eserler, enstürmantal eserler, tasavvuf müziği, günümüz müziği)

Daha önce de belirttiğim gibi İlhan BARUTÇU. Aşk-ı Neyzen (son albümü) herkese önerebilirim. Farklı bir üfleyiş tarzı var.
Henüz eser üfleme kısmında değilim ancak ayırım yapmadan klasik,enstrümantal,etnik,tasavvuf vs..vs.. hepsini üfleyeceğim kısmetse 

10- Bütün bu ney sazı ile ilgilendiğiniz zaman içerisinde ne öğrendiniz? Ney size ne
kattı?

Sabır demeyeceğim çünkü sabrı öğreneli yıllar oldu 
Bendeki Bana yaklaştırdı beni, varolanı ateşledi, yeniden doğuş ve sonsuz huzur 

Herkese Sevgiler…

Neyforum.BİZ ailesi adına Elif Yurdaer Hanimefendiye tesekkür ederiz

Tesekkürler
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

10 Soruda Neyforum Üyeleri