Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Gülhan Öremiş (Gülistan)

Bu bölümde 10 Soruda Neyforum Üyelerini tanıyoruz.

Gülhan Öremiş (Gülistan)

İleti neyhane » 16 Nis 2011, 23:53

Lütfen formdaki gri yazıları değiştirmeyiniz, soruların altındaki mavi ok olan yere cevap verip daha sonra formu kayıt ediniz ve bize yollayınız.
İlginiz için teşekkürler
Neyforum.Biz

10 Soruda Neyforum Üyelerimizi tanıyoruz

Bu Programa katıldığınız için Neyforum ailesi olarak size teşekkür ederiz.
Amacımız birbirimizi çok daha yakından tanımak
gulhanoremis.jpg
gulhanoremis.jpg (87.54 KiB) 2112 defa görüntülendi

1-Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

çorumluyum.ortaokul ve liseyi iamam hatip lisesinde tamamladım. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi eğitim fakültesi okul öncesi öğretmenliğini bitirdim. Bu sene de Amasya’ ya atandım ve mesleğimizn ilk yılını tamamlamak üzereyim.

Neyforum.Biz Kullanıcı İsminiz: Gülistan
İsim: Gülhan
Soy isim: ÖREMİŞ
Doğum yeri: Çorum
Doğum Tarihi: 05.07.1984
Bulunduğunuz Şehir: Amasya
Mesleğiniz: Anasınıfı öğretmeni

2-Ney ile tanışıklığınız nasıl başladı?

Ney ile tanışıklığım üniversitede başladı.2.senemizin başında seçmeli ders olarak kuramsal türk sanat müziği almıştık. Dersimize M. Celaleddin Biçer hocam girdi. Ondan ney dinledikten sonra ben de ney üflemeye karar verdim

3-Ne kadar zamandır ney sazı ile ilgileniyorsunuz?

3,5 yıldır

4-Öğrenme aşamasında hangi metodu kullanıyorsunuz?
(ney metod kitabı, internet sayfaları, bir ney üstadı, kendi kendime)

Neye ilk başlamamdan itibaren Celaleddin Biçer hocamdan ders aldım. Bu sene Amasya’ya yerleştim ve buradaki ders saatleriyle benim seminerlerim aynı saatlere denk geldiği için evde kendim çalışmaya çalıştım

5-Ney öğrenme aşamasında karşılaştığınız bir sorun oldumu? nelerdir?

Karşılaştığım sorun şu oldu. Dem seslerde sıkıntı yaşayabiliyorum.

6-Ney dışında başka enstrüman çalıyormusunuz? Hayir ise Neden başka bir saz değil de ney? Ney üflemeseydiniz hangi enstürmanı seçerdiniz?

Hayır başka enstrüman çalmıyorum. Neden başka saz değil de ney ? çünkü neyi ÇOK SEVİYORUM.

7-Ney sizin için ne ifade ediyor? Sizce neyzen olmak nedir?

ney benim hayatımın bir parçası oldu. Hayatımda sahip olduğum en değerli şeylerden biri ve de vazgeçilmezlerinden biri.

8- Sizce müzik nedir?

klasik bir cevap olacak müzik ruhun gıdasıdır. 

9-Tavrından etkilendiğiniz bir neyzen var mı? Üflemekten en çok keyif aldığınız eser tipi hangisidir?
(klasik eserler, enstürmantal eserler, tasavvuf müziği, günümüz müziği)

Murat Salim Tokaç, Ahmet Şahin ve kendi hocam Celaleddin Biçer’ ‘i dinlemekten büyük bir huzur duyuyorum.Ben türk sanat müziği eserlerini ve peşrevleri üflemekten çok keyif alıyorum.

10- Bütün bu ney sazı ile ilgilendiğiniz zaman içerisinde ne öğrendiniz? Ney size ne
kattı?

‘’ney üflemek çok zordur. Ses çıkarmak için bile aylarca uğraşanlar olur’’ diye duymuşumdur hep. Ve gerçekten öğrendim ki ney üflemek çok özen , itina illaki sabır isteyen meşakkatli bir yol. Tasavvuf müziğini dinlerdim ama ney sayesinde biraz daha derinlere indikçe ne kadar muhteşem ve zengin olduğunu daha iyi öğrenmiş oldum.
Ney benim hayatıma büyük bir HUZUR kattı diyebilirim.

SELAMETLE….

Neyforum.BİZ ailesi adına Gulhan Oremis hanimefendiye tesekkür ederiz

Tesekkürler
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

10 Soruda Neyforum Üyeleri