Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

ELİF ŞAFAK'ın AŞK adlı kitabını okuyan var mı?

Mesneviyi okuyalim okuduklarimizi paylasalim

Yetkili: şüheda, aLanur, kübra24

ELİF ŞAFAK'ın AŞK Kitabı

Okudum
10
63%
Okumadım
6
38%

Toplam oy : 16

ELİF ŞAFAK'ın AŞK adlı kitabını okuyan var mı?

İleti Fakir » 19 May 2011, 16:27

Aslında anket açacaktım ama yapamadım. Yapabilen açarsa makbule geçer.
Kitap hakkında görüşleri olanlar var mı? Ama lütfen google dan tarayıp onun bunun görüşünü kopyalayıp yapıştırmayalım. Okuyanlar varsa kendi düşüncelerini duymak isterim.
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

Re: ELİF ŞAFAK'ın AŞK adlı kitabını okuyan var mı?

İleti Fakir » 20 May 2011, 21:04

Okuyan bir toplum degiliz maaleef
ne yazik !
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti Fakir » 20 May 2011, 21:09

Bence anket olmamis
Sadece OKUDUM veya OKUMADIM olsa ve yorumlari asagiya biraksak cok daha guzel olur
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti nEyZenDeN » 20 May 2011, 23:40

Fakir yazdı:Okuyan bir toplum degiliz maaleef
ne yazik !

dediğiniz gibi okuyan bir toplum değiliz genelde.Ama okuyanlarında ilk sırada okumaları gereken kitapları okumadığı bir toplumuz ayrıca da :)
"Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun..."
Kullanıcı avatarı
nEyZenDeN
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: İzmir
Bulunduğu_ilçe: * Kemalpaşa İlçesi
Dogum_Tarihi: 11 Haz 1985

İleti erkan » 21 May 2011, 00:45

Ben kitabı okudum.Hatta yanlış hatırlamıyorsam 2 gün gibi bi sürede.En cok satılanlar listesine girecek kadar akıcı bir kitap.Ama Hz. Mevlana ve Şems Tebrizi'yle ilgili okudugum diğer kitaplarla karşılastıgımda biribirleriyle tezat oluşturacak derecede farklı ya da üstadlarımızın söylediği kadarıyla yanlış bilgilere sahip bi kitap.Bu konuyla ilgili Kutsi Ergüner'in de Aşk kitabında yer alan bilgilerin yanlş olduguna dair açıklamaları mevcut.
Şu an piyasada Ahmet Ümit'in Bab-ı Esrar adında bir kitabı da mevcut.Aynı konu üzerine yazılmış.Okunulası bir kitap olduğu söyleniyor.Denemeye değer diye düşünüyorum.
erkan

İleti Fakir » 21 May 2011, 21:49

nEyZenDeN yazdı:
Fakir yazdı:Okuyan bir toplum degiliz maaleef
ne yazik !

dediğiniz gibi okuyan bir toplum değiliz genelde.Ama okuyanlarında ilk sırada okumaları gereken kitapları okumadığı bir toplumuz ayrıca da :)

Ilk siradaki okumalari gereken kitaplar hagileri sizce???
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti Fakir » 21 May 2011, 21:53

erkan yazdı:Ben kitabı okudum.Hatta yanlış hatırlamıyorsam 2 gün gibi bi sürede.En cok satılanlar listesine girecek kadar akıcı bir kitap.Ama Hz. Mevlana ve Şems Tebrizi'yle ilgili okudugum diğer kitaplarla karşılastıgımda biribirleriyle tezat oluşturacak derecede farklı ya da üstadlarımızın söylediği kadarıyla yanlış bilgilere sahip bi kitap.Bu konuyla ilgili Kutsi Ergüner'in de Aşk kitabında yer alan bilgilerin yanlş olduguna dair açıklamaları mevcut.
Şu an piyasada Ahmet Ümit'in Bab-ı Esrar adında bir kitabı da mevcut.Aynı konu üzerine yazılmış.Okunulası bir kitap olduğu söyleniyor.Denemeye değer diye düşünüyorum.

Erkan bey cok guzel bir konuya deginmis. Ben de bunu merak ediyordum zaten. hani Muhtesem YUZYIL diye bir filim cikti ve bazi kesimler tepki gosterdi. Bu kitap hakkinda da ayni tepki verilebilirdi aslinda.

ROMAN yaziyorum diye savunabilir yazari. ROMAN hayal urunleri olabilir ama buradaki sahsiyet gercekte yasadigi icin biraz daha dikkat edilmesi gerekirdi diye dusunuyorum.

Kitabin yazilis teknigi ve yazarin kalemi hakikatten kuvvetli kendisini tebrik ederim. Ama konular ve kisiler hakkindaki veridgi yanlis bilgilerden rahatsiz oldugumu dile getirmek isterim.
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti emrea » 08 Haz 2011, 11:24

Okudum. Kitap olarak, roman olarak akıcı bir kitap yazar kendi hayalindeki Şemsi ve Mevlanayı yazmış açıkçası. Tam bir aşk-ı Huzuru anlatıyor. Amma Gerçekle bir mi? değil.. (şahsen).
Okyanusda tek bir damla misali.
emrea
Moderatör
Moderatör

İleti Fakir » 08 Haz 2011, 21:16

emrea yazdı:Okudum. Kitap olarak, roman olarak akıcı bir kitap yazar kendi hayalindeki Şemsi ve Mevlanayı yazmış açıkçası. Tam bir aşk-ı Huzuru anlatıyor. Amma Gerçekle bir mi? değil.. (şahsen).

Aslinda Yazarin Mevlana yi yazdigini gormedim sahsen kitapta.
Mevlana hazretlerinden kitabin sonunda bahsediyor.
Daha cok SEMS hazretlerini anlatmamis mi sizce?
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti Ehname » 10 Haz 2011, 00:27

Bu konu hakkında Dr. Senai Demirci'nin "Aşk bitti" isminde bir yazısı var, okumanızı tavsiye ederim...
Ehname

Sonraki

Mesnevi Hakkında

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir